OBAVIJEST O RADU DJEČJEG VRTIĆA LEKENIK OD 11.05.2020./DODATNE NAPOMENE/

OBAVIJEST O RADU DJEČJEG VRTIĆA LEKENIK OD 11.05.2020./DODATNE NAPOMENE/ – PDF

obavijest

 

VAŽNO!               Preporučuje se uključivanje djeteta u dječji vrtić ako je riječ o djetetu

čija su oba roditelja zaposlena ili djetetu koje živi samo s jednim

roditeljem te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djeteta.

 

 

Sukladno Uputama HZJZ-a preporučujemo ostanak kod kuće:

 • djece s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima);

 

 • djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti; sve djece kojima roditelj može osigurati siguran boravak kod kuće, s obzirom na to da broj djece u vrtićima i školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati.

 

Preporučuje se roditeljima/skrbnicima da se strogo pridržavaju Uputa HZJZ-a koje se odnose na dovođenje djece u dječji vrtić, odnosno:

 • da ne ulaze u ustanovu osim u krajnjoj nuždi, već da dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje dva metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu;

 

 • da donose i odnose u dječji vrtić obilježeni ruksak s opremom isključivo petkom (posljednji radni dan u tjednu) kada dolaze po dijete te ga predaju odgojitelju;

 

 • da dovode i odvode dijete iz ustanove na način da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba/roditelj/skrbnik ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe;

 

 • da u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba
 • koja živi u istom kućanstvu s djetetom te upravo ona osoba koja je, u odnosu na osobe koje bi mogle dovoditi i odvoditi dijete, uključena u takav tip dnevnih aktivnosti te je njezina mogućnost zaraze koronavirusom najmanja;
 • koja zbog starije životne dobi (65 i više godina) ili kronične bolesti ne spada u rizičnu skupinu za obolijevanje od koronavirusa;
 • djecu iz svake odgojno-obrazovne skupine dovode i odvode roditelji/skrbnici u dogovoreno vrijeme koje je različito za svaku odgojno-obrazovnu skupinu, s razmakom od najmanje 10 minuta između dviju odgojno-obrazovnih skupina;
 • roditelji se ne okupljaju na ulazu u vanjski prostor dječjega vrtića ili pred vratima vrtića već uvijek vodite računa o održavanju socijalne distance

(2 metra) u odnosu na druge roditelje i djelatnike vrtiće. Isti postupak se primjenjuje i prilikom odvođenja djeteta iz vrtića. Ovim putem molimo roditelje za strpljenje u slučaju dužeg čekanja prilikom dovođenja i odvoženja djeteta stoga vam savjetujemo da planirate ranije vrijeme dolaska.

Roditelji/skrbnici:

 

 • ne dovode dijete u dječji vrtić ako ono ima povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koje je pod rizikom da je moglo biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 (primjerice u kućanstvu ili u ustanovi) ili je pod sumnjom da bi moglo biti zaraženo koronavirusom. To dijete ostaje kod kuće;

 

 • niti odvode djecu iz ustanova niti ulaze u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi koronavirusom ili su u samoizolaciji.

Činjenice iz prethodne rečenice, kao i činjenicu da je riječ o djetetu čija su oba roditelja zaposlena te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djece, kao i to da je roditelj sasvim upoznat s ovim uputama, roditelj potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu

Molimo vas da ruksak s dječjom odjećom za ponedjeljak 11.05.2020.  sa pokrivalima za glavu dostavite u petak 08.05.2020. u periodu od 08:00 do 17:00 sati na objekt gdje će dijete dolaziti.

Ruksak je potrebno označiti i opremiti odjećom, pelenama za 5 dana i papučicama.

Važno je da pripremljene stvari moraju odstajati 72 sata prije korištenja. Svaki petak roditelj donosi stvari za 5 dana u sljedećem tjednu. Ruksak (torba, vrećica) uvijek ostaje u vrtiću.

Molimo roditelje/skrbnike ako su mijenjali broj mobitela da nam dostave novi broj.

U narednom periodu, dok su na snazi Upute HZJZ molimo da ne nosite od kuće igračke, jastučnice, tješilice, hranu i piće.

Molimo vas da prije dolaska izmjerite temperaturu sebi i ukućanima te o tome informirate dežurne djelatnike.

Djetetu će temperatura biti izmjerena na ulazu u vrtić od strane dežurnog odgojitelja i obilježena u evidencijsku listu!

Ukoliko dijete i bilo tko od ukućana ima temperaturu ili neke respiratorne simptome prije dolaska se konzultirajte s liječnikom.

Savjetujemo da u danima pred prvi dolazak u vrtić razgovarate s djetetom i pripremite ga za boravak u vrtiću u izmijenjenim okolnostima (druga soba, drugi prijatelji, ne može nositi igračke, drugi odgojitelji i sl.).

Molimo vas da djecu dovodite do 09:00 sati.

Upute  COVID 19:

https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf

S poštovanjem,

Mirjana Božić, ravnateljica