Sveti Nikola u Dječjem vrtiću Lekenik

„Jedan od najljepših dana

kad Sveti Nikola dođe k nama…

Sveti Nikola je i ovog 6. prosinca  razveselio brojne mališane u našem vrtiću. Toplu i iskrenu dobrodošlicu pokazala su djeca i njihove odgojiteljice kroz recitacije i pjesmice. Dječji glasovi, spontanost, otvorenost i iskrenost uveličali su ovaj poseban dan. Sveti Nikola je imao i nekoliko pitanja za djecu vezano uz ponašanje, odnos prema prijateljima i roditeljima, korištenje čarobnih riječi, te spremanju igračaka. Djeca su oduševljeno slušala i odgovarala na pitanja. Dječja pitanja  bila su vezana uz darove koje su pronašli u svojim čizmicama, načinu na koji Nikola dolazi, kako da ga nisu vidjeli kada je obilazio njihove kuće, te kako je baš znao što točno oni žele. Zanimalo ih je gdje je Krampus i njegove šibe, da li je on stvarno tako opasan…

Sveti Nikola sve ih je pohvalio, potvrdio da ih je promatrao cijele godine, te da su zaslužili darove. Nikola je podijelio prigodne darove i razveselio malena dječja srca.

Na kraju je obećao da će nam opet dogodine doći…

Tekst pripremila: odgojiteljica Hrvojka Turek